Alternatieven/Updated March 8, 2026

Notion AI

De 6 beste Notion AI-alternatieven (2026)

Wilt u een speciale AI-werkruimte met zero data retention op elk plan? Vergelijk 6 Notion AI-alternatieven met sterkere privacy

Pijnpunten

Waarom mensen zoeken naar Notion AI-alternatieven

01

Onbeperkte AI is alleen beschikbaar in Business- ($20/gebruiker/maand) en Enterprise-plannen, Free- en Plus-gebruikers krijgen een beperkt proefkontingent van ca. 20 AI-antwoorden (stand: begin 2026)

02

Zero data retention bij AI-leveranciers is alleen beschikbaar in het Enterprise-plan, niet-Enterprise plannen bewaren gegevens bij leveranciers tot 30 dagen (stand: begin 2026)

03

Notion Mail ondersteunt alleen Gmail, geen Outlook of andere e-mailproviders (stand: begin 2026)

04

Spraaktranscriptie is server-side, audio wordt verwerkt via Notions servers, niet op het apparaat (stand: begin 2026)

05

AI Q&A maakt embeddings van uw volledige werkruimte via derde partijen (OpenAI, Anthropic, Google, Turbopuffer), breed gegevensbereik zelfs voor één enkele vraag

De vergelijking

Beste Notion AI-alternatieven in 2026

Topaanbeveling
01
Wysor

Wysor

Free – €29.99/mo

Doelgerichte AI-werkruimte met multi-model toegang, e-mailbeheer en kennisbanken. Zero data retention op elk plan, niet alleen enterprise.

Sterke punten

  • Toegang tot GPT-5, Claude, Gemini, DeepSeek en Perplexity
  • Zero data retention op elk plan, contractuele verwerkersovereenkomsten, geen AI-training met uw gegevens
  • Ingebouwd AI-e-mailbeheer (Gmail + Outlook-synchronisatie)
  • Spraaktranscriptie op het apparaat, audio verlaat nooit uw apparaat
  • AI-spraakassistent met boekings- en sms-bevestigingen
  • 6 AI-agents waaronder Kennisbank en Trend Tracker

Beperkingen

  • Geen volwaardig projectmanagement- of notitieplatform zoals Notion
  • Geen ingebouwde wiki- of databasefuncties
Ideaal voor: Professionals die een speciale AI-werkruimte met privacy en multi-model toegang willen
02
ChatGPT

ChatGPT

Free – $200/mo

OpenAI's vlaggenschip AI-assistent. Biedt brede mogelijkheden van schrijven tot programmeren tot beeldgeneratie.

Sterke punten

  • Veelzijdige algemene AI met sterke schrijfmogelijkheden
  • Groot plugin-ecosysteem en GPT Store
  • DALL-E-beeldgeneratie inbegrepen

Beperkingen

  • Alleen OpenAI-modellen beschikbaar
  • Geen native projectmanagement- of werkruimtefuncties
  • Gegevens worden bij consumentenplannen standaard voor training gebruikt
Ideaal voor: Gebruikers die een krachtige algemene AI-assistent nodig hebben
03
Coda AI

Coda AI

Free – $36/user/mo

AI-functies ingebouwd in Coda's documentgebaseerde werkruimte. Combineert documenten, tabellen en automatiseringen met AI-ondersteuning.

Sterke punten

  • AI geintegreerd in een flexibele document- en tabellenwerkruimte
  • Sterke automatiserings- en workflowmogelijkheden
  • Goed voor teamsamenwerking met gestructureerde gegevens

Beperkingen

  • AI beperkt tot Coda's eigen implementatie
  • Geen multi-model toegang
  • Leercurve voor Coda's formule- en automatiseringssysteem
Ideaal voor: Teams die AI willen binnen een documentgebaseerd samenwerkingsplatform
04
ClickUp AI

ClickUp AI

Free – $19/user/mo (AI add-on extra)

AI-functies ingebouwd in ClickUp's projectmanagementplatform. Helpt bij taakbeheer, schrijven en samenvatting.

Sterke punten

  • AI direct geintegreerd in projectmanagementworkflows
  • Rolgebaseerde AI-prompts afgestemd op uw functie
  • Solide taak- en projecttracering als basis

Beperkingen

  • AI is een extra add-on bovenop het bestaande abonnement
  • Geen multi-model toegang
  • AI-functies zijn secundair ten opzichte van projectmanagement
Ideaal voor: Projectmanagers die AI willen binnen hun bestaande taakbeheertool
05
Microsoft Copilot

Microsoft Copilot

Free (basic) – $30/user/mo

Microsofts AI-assistent geintegreerd in Office 365. Krachtig voor zakelijke workflows in Word, Excel en Teams.

Sterke punten

  • Diepe integratie met Microsoft 365-apps
  • Enterprise-compliance en beveiliging
  • Sterk voor document- en spreadsheettaken

Beperkingen

  • Duur met $30/gebruiker/maand voor M365 Copilot
  • Vereist Microsoft 365-ecosysteem
  • Beperkt tot Microsofts modelselectie
Ideaal voor: Zakelijke teams die Microsoft 365 gebruiken en AI nodig hebben over Office-apps heen
06
Jasper

Jasper

$49/mo – $125/mo

AI-schrijf- en marketingplatform. Gespecialiseerd in merkconsistente contentcreatie voor marketingteams.

Sterke punten

  • Speciaal gebouwd voor marketingcontentcreatie
  • Merkstem en stijlgids-handhaving
  • Templates voor veelvoorkomende marketingformaten

Beperkingen

  • Smalle focus op marketing, geen algemene AI-werkruimte
  • Duur voor individuele gebruikers (vanaf $49/maand)
  • Geen e-mailbeheer, spraaktranscriptie of kennisbank
Ideaal voor: Marketingteams die merkconsistente AI-gegenereerde content nodig hebben
Wysor

Onze mening

Waarom Wysor een sterk Notion AI-alternatief is

Wysor is een doelgerichte AI-werkruimte met zero data retention op elk plan, inclusief gratis. Voor €19.99/maand krijgt u toegang tot GPT-5, Claude, Gemini, DeepSeek en Perplexity, plus AI-e-mailbeheer voor zowel Gmail als Outlook, spraaktranscriptie op het apparaat, AI-spraakassistent voor zakelijke gesprekken en kennisbank-agents. Geen platform lock-in vereist.

Probeer Wysor gratis

Waarom professionals in 2026 Notion AI-alternatieven verkennen

Notion AI is aanzienlijk verbeterd, het biedt nu modelselectie (Claude Opus 4.5, GPT-5.2, Gemini 3), sterk no-training beleid en werkruimtebrede Q&A. Erkenning waar het toekomt: Notions privacypositie bij AI-training is daadwerkelijk beter dan de consumentenstandaarden van ChatGPT, Gemini of Perplexity.

Maar er zijn nog steeds gewichtige redenen waarom professionals elders kijken.

Het planbeperkingenprobleem

Sinds mei 2025 heeft Notion zijn AI-add-on ($8-10/lid) stopgezet en onbeperkte AI gebundeld in uitsluitend Business- ($20/gebruiker/maand) en Enterprise-plannen. Free- en Plus-gebruikers krijgen alleen een beperkt proefkontingent, circa 20 AI-antwoorden zonder maandelijkse vernieuwing.

Dit betekent dat de meeste individuen en kleine teams ofwel $20+/gebruiker/maand betalen voor Notion Business ofwel vrijwel geen AI-toegang hebben. Wysor biedt volledige AI-toegang vanaf $0/maand.

Zero retention alleen in het Enterprise-plan

Notion heeft solide privacypraktijken, ze verbieden AI-leveranciers contractueel om met klantgegevens te trainen, beschikken over SOC 2 Type 2- en ISO 27001-certificeringen en classificeren AI-invoer en -uitvoer als Klantgegevens onder hun verwerkersovereenkomst.

Maar zero data retention bij LLM-leveranciers is alleen beschikbaar in Enterprise-plannen. In Free-, Plus- en Business-plannen kunnen leveranciers (OpenAI, Anthropic, Google) uw gegevens tot 30 dagen bewaren. Voor professionals die gevoelige informatie verwerken in niet-Enterprise plannen, is dit een betekenisvolle kloof.

Werkruimtebreed gegevensbereik

Notion AI Q&A maakt embeddings van elke pagina in uw werkruimte via OpenAI's embeddings-API, opgeslagen in Turbopuffers vectordatabase. Een enkele vraag kan content uit uw volledige werkruimte ophalen via meerdere derde partijen.

Dit is krachtig voor productiviteit, maar betekent dat uw gegevens door minstens vier externe partijen stromen: OpenAI, Anthropic, Google en Turbopuffer. Voor een op zichzelf staand gesprek is dat een breed bereik.

E-mail- en spraakbeperkingen

Notion Mail is gelanceerd in april 2025, maar het ondersteunt alleen Gmail (stand: begin 2026). Geen Outlook, geen andere e-mailproviders. Voor professionals die Microsoft-e-mail gebruiken, is dit een hiaat.

Notions spraaktranscriptie (AI Meeting Notes, mobiele audio-opname) verwerkt audio via Notions servers, niet op het apparaat. Voor professionals die spraaktranscriptie nodig hebben waarbij audio het apparaat nooit verlaat, is dit relevant.

Waar u op moet letten bij een Notion AI-alternatief

  1. Privacy op elk plan, Zero retention mag geen Enterprise-contract vereisen. Zoek naar tools waarbij de privacybeschermingen identiek zijn op gratis en betaalde plannen.
  2. E-mailbreedte, Alleen-Gmail e-mail beperkt het nut. Zoek naar ondersteuning voor zowel Gmail als Outlook.
  3. Modelflexibiliteit, Notion biedt nu 3 modellen. Zoek naar platformen die ook DeepSeek, Perplexity en andere aanbieders omvatten.
  4. Gegevensbereik, Heeft de AI toegang tot uw volledige werkruimte nodig, of kunt u bepalen wat het ziet?
  5. Spraakprivacy, Transcriptie op het apparaat betekent dat audio nooit een server bereikt.

Het oordeel

Wysor is een overtuigend Notion AI-alternatief voor professionals in 2026. Het biedt zero data retention op elk plan (niet alleen Enterprise), ondersteunt zowel Gmail als Outlook, biedt spraaktranscriptie op het apparaat en geeft u toegang tot meer AI-modellen, alles zonder dat u een volledig werkruimteplatform hoeft aan te schaffen. Notion AI is meetbaar verbeterd, maar de planbeperkingen en het Enterprise-exclusieve zero retention creeren hiaten die een speciale AI-werkruimte opvult.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen

Wysor is een sterk alternatief voor teams die AI-mogelijkheden en privacy prioriteren. Het biedt multi-model toegang (GPT-5, Claude, Gemini, DeepSeek), AI-e-mailbeheer voor Gmail en Outlook en kennisbank-agents, alles ondersteund door contractuele verwerkersovereenkomsten met zero data retention op elk plan. Als u projectmanagement naast AI nodig heeft, kunnen ClickUp AI of Coda AI beter passen.

Dat hangt af van uw behoeften. Notion AI biedt inmiddels modelselectie (Claude Opus 4.5, GPT-5.2, Gemini 3) en sterk no-training beleid, maar onbeperkte AI vereist Business- of Enterprise-plannen. Wysor geeft u toegang tot meer modellen plus DeepSeek en Perplexity, voegt Gmail- en Outlook-e-mailbeheer toe, spraaktranscriptie op het apparaat en zero retention op elk plan.

Wysor biedt de sterkste privacy over alle plannen heen. Notions privacypositie is oprecht solide, ze verbieden AI-leveranciers contractueel om met uw gegevens te trainen en bieden verwerkersovereenkomsten met SOC 2- en ISO 27001-certificeringen. Echter, zero data retention bij AI-leveranciers is alleen beschikbaar in het Enterprise-plan. Wysor biedt zero retention op elk plan, inclusief het gratis plan.

Wysor bevat ingebouwd e-mailbeheer met zowel Gmail- als Outlook-synchronisatie. Notion Mail is gelanceerd in april 2025 maar ondersteunt alleen Gmail, geen Outlook of andere providers (stand: begin 2026). Wysor stelt AI-gestuurde antwoorden op, vat threads samen en beheert uw inbox over beide grote e-mailplatformen.

Klaar om over te stappen van Notion AI?

Krijg toegang tot alle grote AI-modellen met echte privacygaranties. Gratis te starten, geen creditcard nodig.

Probeer Wysor gratis

Redactionele opmerking: Deze pagina is opgesteld door het Wysor-team. Alle functie- en prijsinformatie is gebaseerd op openbaar beschikbare gegevens per March 2026. Functies, prijzen en beleid kunnen sinds publicatie zijn gewijzigd. Wij raden aan details te verifiëren op de officiële website van elke tool voordat u een beslissing neemt.

Verder verkennen

Meer alternatieven

Built for regulated work